SAPO ERDHI

Gaming Desktop, 16GB, 1TB SSD, Core I5, Custom Build

129,990 L

 

Ky PC custom përmban kasën Thermaltake AH T200 me një dizajn me kornizë të hapur për rrjedhje optimale të ajrit, e fuqizuar me Be Quiet! Fuqia e sistemit 10 PSU 750W për furnizim të besueshëm të energjisë. Motherboard Gigabyte B760M Gaming X DDR4, që mbështet procesorin Intel Core i5-14400F 4.70 GHz, ftohësin me ujë Thermaltake TH120 ARGB Sync AIO Watercooling. Me Corsair Vengeance RGB Black 16 GB RAM DDR4 dhe një SSD 1TB Kingston NV2 NVMe PCIe 4.0 x4, ky konfigurim siguron multitasking të shpejtë dhe akses të shpejtë të të dhënave. Shkathtësia e lojërave ushqehet nga karta grafike Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti 8 GB Windforce OC, duke ofruar aftësi për gjurmimin e rrezeve dhe mbështetje për overclocking. Ky PC vendos një ekuilibër midis performancës dhe estetikës, duke e bërë atë ideal për detyrat e lojërave dhe produktivitetit.

 

• Intel® Core™ i5-14400F
• 16GB RAM + 1TB SSD
• Gigabyte GeForce® RTX 4060 Ti 8GB Windforce OC
• Thermaltake Th120 ARGB Liquid Cooling

SKU: ITD1809-1 Kategori: , , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

Gigabyte B760M GAMING X DDR4

Features

• Supports Intel® Core™ 14th/ 13th /12th processors
• Unparalleled Performance:Hybrid 8+1+1 Phases Digital VRM Solution
• Dual Channel DDR4:4*DIMMs XMP Memory Module Support
• Next Generation Storage:2*PCIe 4.0 x4 M.2 Connectors
• Advanced Thermal Design & M.2 Thermal Guard:To Ensure VRM Power Stability & M.2 SSD Performance
• EZ-Latch:PCIe 4.0×16 Slot with Quick Release Design
• Fast Networks:2.5GbE LAN
• Extended Connectivity:Front USB-C® 10Gb/s, DP, HDMI
• Smart Fan 6:Features Multiple Temperature Sensors, Hybrid Fan Headers with FAN STOP
• Q-Flash Plus:Update BIOS Without Installing the CPU, Memory and Graphics Card

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-14400F

Processor Frequency

Up to 4.7 GHz

Processor cores

10 cores

Processor cache

20 MB Intel® Smart Cache

CPU cooler

Thermaltake TH120 ARGB Sync AIO Liquid Cooler

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

CORSAIR VENGEANCE® RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 3200 MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

1 TB M.2

SSD DETAILS

Kingston NV2 PCIe 4.0 NVMe SSD

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

GeForce RTX™ 4060 Ti WINDFORCE OC 8G

GRAPHICS MEMORY

8 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Wired

ETHERNET LAN

Realtek® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)

PORTS & INTERFACES
Ports

3 x USB 3.2 Gen 1 ports
5 x USB 2.0/1.1 ports
1 x HDMI 2.0 port
1 x DisplayPort
1 x RJ-45 port
3 x audio jacks

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

Be Quiet! System Power 10 750W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

444.2 x 282 x 551.5 mm

Weight

10.8 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual