SAPO ERDHI

Google Pixel 8a

49,990 L

 

Google Pixel 8a është një smartphone i fuqishëm me një dizajn të qëndrueshëm dhe jetëgjatësi të baterisë gjatë gjithë ditës, i mundësuar nga çipi i avancuar Google Tensor G3. Ekrani i tij Actua 6,1 inç ofron pamje vibrante, ndërsa Kamera Pixel e përmirësuar me AI siguron foto dhe video mahnitëse me veçori si Night Sight, Super Res Zoom dhe Audio Magic Eraser. Mjetet e AI si Best Take dhe Circle to Search thjeshtojnë detyrat e përditshme dhe veçoritë gjithëpërfshirëse të sigurisë si VPN e integruar dhe siguria ofrojnë paqe mendore. Funksionalitetet e përshtatshme për familjen, transferimi i lehtë i të dhënave dhe aplikacionet e integruara të Google e bëjnë Pixel 8a një pajisje të gjithanshme dhe miqësore për përdoruesit.

Ka stok

SKU: CEL2002-O Kategori: , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

SAPO ERDHI

Google Pixel 7a

36,990 L
 
OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S23 Ultra

79,990 L89,990 L
 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2024, May 07

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Color

Obsidian Black

Dimensions

152.1 x 72.7 x 8.9 mm

Weight

188 g

Build

Glass front (Gorilla Glass 3), aluminum frame, plastic back

SIM

Nano-SIM and eSIM

DISPLAY
Display Type

OLED, HDR, 120Hz, 2000 nits (peak)

Size

6.1 inches, 90.3 cm2 (~81.6% screen-to-body ratio)

Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~430 ppi density)

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
OS

Android 14

Chipset

Google Tensor G3 (4 nm)

CPU

Nona-core (1×3.0 GHz Cortex-X3 & 4×2.45 GHz Cortex-A715 & 4×2.15 GHz Cortex-A510)

GPU

Immortalis-G715s MC10

MEMORY
Card slot

No

Ram

8GB

Memory Internal

128GB

MAIN CAMERA
Dual Camera

64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.73", 0.8µm, dual pixel PDAF, OIS
13 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1.12µm

Main Camera Video

4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, OIS

Main Camera Features

Dual-LED flash, Pixel Shift, Auto-HDR, panorama

SELFIE CAMERA
Single

13 MP, f/2.2, 20mm (ultrawide), 1.12µm

Selfie Video

4K@30fps, 1080p@30fps

Selfie Camera Features

Auto-HDR, panorama

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual/tri-band (market/region dependent)

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

BATTERY
Type

Li-Po 4492 mAh, non-removable

Charging

Wired, PD3.0
7.5W wireless

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Manual

 

Garancia e produktit

24 Muaj