Instax Wide 300 Instant Camera

12,990 L

 

 Mjafton te shtypni butonin e fotos dhe fotoja qe shkrepet do te dal e printuar ne cast. Kthejini mometet ne kujtime te çmuara me instax WIDE.

Me film ne madhesi 2 here me te madhe se modelet e tjera instax, ky model ju lejoni te kapni me shume pamje, njerez apo objekte ne foton tuaj. Eshte perfekte per festa dhe evente te tjera.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 17%
Ofertë!

Instax Wide Instant Film – 20 Filma

2,490 L
Kurseni: 500 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Toffee, Black

Focal zoom dial

90cm – 3m

3m – ∞

Film size

86×108mm

Picture size

62 x 99mm

Lens

Retractable lens, 2 components, 2 elements, f = 95 mm, 1:14

Viewfinder

Real image finder, 0.37 x, with target spot

Focusing

Motor-driven 2-range switching (0.9m – 3m / 3m – ∞) Normal Mode (0.9m – 3m) Landscape Mode (3m – ∞)

Shutter Release

Programmed electronic shutter release, 1/64 sec – 1/200 sec.

Exposure control

Automatic, Interlocking range (ISO 800) : LV 10.5 – LV 15 Exposure compensation (Lighten-Darken Control) : ± 2/3EV

Film Feeding Out

Automatic

Flash

Built-in, automatic electronic flash, Charging time: 0.2 sec – 6 sec (using a new battery), Flash charging indicator (LED lights in red), Fill-in Flash Mode, Effective flash lamp range: 0.9m – 3m

Liquid Crystal Display (LCD)

Exposure counter (number of unexposed films), Lighten-Darken control, Fill-in Flash Mode

Power Supply

Four size AA 1.5 V alkaline batteries (LR6), Capacity : 10 film packs (Based on our test conditions)

Others

With film pack confirmation window, close up lens, and tripod socket included

Dimensions & Weight

167.8mm x 94.7mm x 120.9mm (not including protrusions) / 612g (without battery, strap, film pack, and close up lens)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim