Ofertë!
OFERTA ONLINE

Sony ZV-E10 Mirrorless Camera with 16-50mm Lens

74,990 L

Kurseni: 15,000 L

Kamera Sony ZV-E10 është përshtatur për krijuesit e videove, duke shfaqur një sensor APS-C dhe cilësi të përmirësuar të imazhit dhe kontroll krijues. I projektuar sipas nevojave të prodhimeve për një person, ai përfshin një ekran LCD me prekje 3,0″ me rrokullisje anash, një mikrofon të integruar të drejtimit dhe porte mikrofoni dhe kufje 3,5 mm për regjistrim audio të avancuar. Modalitetet e specializuara të fotografimit si “Produkt Showcase” dhe “Defocus në sfond” e bëjnë atë lehtë për t’u theksuar subjekte specifike, ndërsa veçoritë si Face-Priority AE dhe Soft Skin Effect sigurojnë ekspozim optimal dhe lëkurë të lëmuar. Sensori 24,2 MP i kamerës dhe procesori BIONZ X mundësojnë AF hibrid të shpejtë me 425 pika, ndërsa mbështesin regjistrimin e videos UHD 4K me të personalizueshme kontrollet gama dhe mbështetje S-Log2 dhe HLG Me një dizajn portativ, kontrolle intuitive dhe lidhje me valë nëpërmjet Bluetooth dhe Wi-Fi, ZV-E10 është një mjet i gjithanshëm për të kapur përmbajtje me cilësi të lartë pa mundim.

Ka stok

SKU: DUN2006-B Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

ZV-E10L

Color

Black

Imaging
Sensor Resolution

Actual: 25 Megapixel
Effective: 24.2 Megapixel (6000 x 4000)

Image Sensor

23.5 x 15.6 mm (APS-C) CMOS

Crop Factor

1.5x

Capture Type

Stills & Video

Exposure Control
Shutter Type

Electronic Shutter, Mechanical Focal Plane Shutter

Shutter Speed

1/4000 to 30 Seconds
1/4000 to 1/4 Second in Movie Mode

Bulb/Time Mode

Bulb Mode

ISO Sensitivity Range

Photo
100 to 32,000 in Manual Mode (Extended: 50 to 51,200)
100 to 6400 in Auto Mode
Video
100 to 32,000 in Manual Mode
100 to 6400 in Auto Mode

Metering Method

Average, Center-Weighted Average, Highlight Weighted, Multi-Zone, Spot

Exposure Modes

Aperture Priority, Auto, Manual, Program, Shutter Priority

Exposure Compensation

-5 to +5 EV (1/3, 1/2 EV Steps)

Metering Range

-2 to 20 EV

White Balance

2500 to 9900K
Presets: ATW, AWB, Auto, Cloudy, Color Temperature, Color Temperature Filter, Custom, Daylight, Flash, Fluorescent (Cool White), Fluorescent (Day White), Fluorescent (Daylight), Fluorescent (Warm White), Incandescent, Shade, Underwater

Continuous Shooting

Up to 11 fps at 24.2 MP for up to 116 Frames (JPEG) / 46 Frames (Raw)
Up to 8 fps at 24.2 MP
Up to 6 fps at 24.2 MP
Up to 3 fps at 24.2 MP

Interval Recording

Yes

Self-Timer

2/5/10-Second Delay

Still Image Capture
Image Sizes

3:2 Raw
24 MP (6000 x 4000)
4:3 Raw
21 MP (5328 x 4000)
16:9 Raw
20 MP (6000 x 3376)
1:1 Raw
16 MP (4000 x 4000)
3:2 JPEG
24 MP (6000 x 4000)
12 MP (4240 x 2832)
6 MP (3008 x 2000)
4:3 JPEG
21 MP (5328 x 4000)
11 MP (3776 x 2832)
5.3 MP (2656 x 2000)
16:9 JPEG
20 MP (6000 x 3376)
10 MP (4240 x 2400)
5.1 MP (3008 x 1688)
1:1 JPEG
16 MP (4000 x 4000)
8 MP (2832 x 2832)
4 MP (2000 x 2000)

Aspect Ratio

1:1, 3:2, 4:3, 16:9

Image File Format

JPEG, Raw

Bit Depth

14-Bit

Video Capture
Internal Recording Modes

XAVC S 4:2:0 8-Bit
UHD 4K (3840 x 2160) at 23.98/25/29.97 fps [60 to 100 Mb/s]
1920 x 1080p at 23.98/25/29.97/50/59.94/100/120 fps [16 to 100 Mb/s]

External Recording Modes

4:2:2 8-Bit via HDMI
UHD 4K (3840 x 2160) up to 29.97 fps

Fast-/Slow-Motion Support

Yes

Gamma Curve

HDR-HLG, Sony S-Log 2, Sony S-Log 3

Recording Limit

No

Broadcast Output

NTSC/PAL

Built-In Microphone Type

Stereo Microphone Location Top

Audio Recording

XAVC S: 2-Channel 16-Bit 48 kHz LPCM Audio

Interface
Media/Memory Card Slot

Single Slot: SD/SDHC/SDXC/Memory Stick Duo Hybrid (UHS-I)

Video I/O

1 x Micro-HDMI (Unspecified Signal) Output

Audio I/O

1 x 1/8" / 3.5 mm TRS Stereo Microphone Input on Camera Body
1 x 1/8" / 3.5 mm TRS Stereo Headphone Output on Camera Body

Power I/O

1 x USB-C Input/Output

Other I/O

1 x USB-C (USB 3.2 / 3.1 Gen 1) Data Input/Output (Shared with Power Input)

Wireless

Wi-Fi 4 (802.11n), Bluetooth 4.1

Mobile App Compatible

Yes: Android & iOS
App Name: Imaging Edge Mobile
Functionality: Access Stored Files, Remote Control

Global Positioning (GPS, GLONASS, etc.)

GPS
*Via Connected Smartphone

Monitor
Display Size

3.0"

Resolution

921,600 Dot

Display Type

Articulating Touchscreen LCD

Focus
Focus Mode

Automatic, Continuous-Servo AF, Direct Manual Focus, Manual Focus, Single-Servo AF

Autofocus Points

Contrast Detection, Phase Detection: 425

Autofocus Sensitivity

-3 to +20 EV

Flash
Flash Modes

Auto, Fill Flash, Off, Rear Sync, Slow Sync

Maximum Sync Speed

1/160 Second

Flash Compensation

-3 to +3 EV (1/3, 1/2 EV Steps)

Dedicated Flash System

TTL

External Flash Connection

Shoe Mount

Environmental
Operating Temperature

0 to 40°C

Storage Temperature

-20 to 55°C

Sony E PZ 16-50mm F/3.5-5.6 OSS Lens
Maximum Aperture

f/3.5 to 5.6

Minimum Aperture

f/22 to 36

Lens Mount

Sony E

Lens Format Coverage

APS-C

Angle of View

83° to 32°

Minimum Focus Distance

25 cm

Maximum Magnification

0.21x

Optical Design

9 Elements in 8 Groups

Diaphragm Blades

7, Rounded

Focus Type

Autofocus

Image Stabilization

Yes

Filter Size

40.5 mm (Front)

Dimensions & Weight
Dimensions

115.2 x 64.2 x 44.8 mm

Weight

343 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Sony ZV-E10 Mirrorless Camera (Black)
Sony NP-FW50 Lithium-Ion Rechargeable Battery (1020mAh)
Sony ALC-B1EM Body Cap for E-Mount Cameras
Sony AC Adapter
USB-C Cable
Shoulder Strap
Wind Screen
Wind Screen Adapter
Limited 1-Year Manufacturer Warranty
Sony E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS Lens (Black)
Sony ALC-F405S 40.5mm Front Lens Cap
Sony ALC-R1EM Rear Lens Cap