Jabra Elite 3

8,990 L

 

Jabra Elite 3 është për ata që refuzojnë të bëjnë kompromis për zërin. Të krijuara për bas të pasur, të plotë, tinguj të fuqishëm të personalizueshëm dhe 4 mikrofona të integruar. Dëgjoni muzikë ose flisni me miqtë tuaj për orë të tëra me vetëm një karikim.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Beige, Dark Grey, Lilac, Navy Blue

Audio
Speaker size

6mm / 0.236in

Speaker bandwidth

20Hz – 20kHz (music mode) / 100Hz – 8kHz (speak mode)

Audio codecs supported

Qualcomm® aptX™, SBC

Microphone type

4 x MEMS

Microphone bandwidth

100Hz – 8kHz

Software & Apps
Compatible software and/or apps

Jabra Sound+

Google Fast Pair

Yes (Android only)

One-touch Spotify playback

Yes (Android only)

Voice assistant enabled

Works with Amazon Alexa (Android 6.0 or higher), Siri®, Google Assistant™

Battery
Music time total (earbuds and charging case)

Up to 28 hours

Music time (earbuds)

Up to 7 hours

Charging time

Up to 3.5 hours

Fast charge

Up to 1 hour use, when charging earbuds for 10 minutes in charging case

Standby time

Up to 75 days

Battery type

Rechargeable lithium-ion battery

Connectivity

Bluetooth 5.2

Bluetooth profiles

A2DP v1.3, AVRCP v1.6, HFP v1.7, HSP v1.2

Operating range

Up to 10m / 33ft

Paired devices

Up to 6 devices

Auto power on/off

"ON" when earbuds are out of charging case; "OFF" after 15 minutes without connection or 30 minutes without activity

Weight & Dimensions
Main unit dimensions (WxHxD)

20.1mm x 27.2mm x 20.8mm / 0.79in x 0.82in x 1.07in

Charging case dimensions (WxHxD)

64.15mm x 28.47mm x 34.6mm / 2.54in x 1.12in x 1.36in

Weight (each earbud)

4.6g / 0.162oz

Weight (charging case)

33.4g / 1.18oz

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Earbuds,

3 sets of EarGels™,

charging case,

USB-C to USB-A cable