Ofertë!
OFERTA ONLINE

Lenovo Yoga 7 16″, 8GB, 512GB SSD, Core i5

74,990 L

Kurseni: 10,000 L

Lenovo Yoga 7 vjen me performancë të lartë dhe portativ i  krijuar për një sërë detyrash. Ai përmban një procesor Intel Core i5-1335U, duke ofruar një ekuilibër midis fuqisë dhe efikasitetit të energjisë. Grafika e integruar Intel Iris Xe ofron aftësi të mira grafike. Laptopi vjen me 8 GB memorie LPDDR5-5200. Ofron një hapësirë ruajtjeje të shpejtë 512 GB SSD duke siguruar akses të shpejtë të të dhënave. Ekrani me prekje 16″ WUXGA me certifikimin Dolby Vision dhe TÜV Low Blue Light ofron pamje të shkëlqyera. Ai gjithashtu përfshin veçori si një grilë privatësie për kamerën FHD 1080p, mikrofona të dyfishtë dhe altoparlantë stereo të optimizuar me Dolby Atmos.

 

• Intel® Core™ i5-1335U
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 16″ WUXGA
• Intel® Iris® Xe Graphics

Ka stok

SKU: SAS1040 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Grey

Type

2 in 1

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-1335U

Processor family

13th Generation Intel® Core™ i5 Processors

Processor Frequency

Up to 4.6 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

12 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

LPDDR5 5200MHz

Memory

512GB

SSD Details

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®

Card Reader Integrated

microSD Card Reader

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS LCD

Aspect Ratio

16:10

HD Type

WUXGA

Touchscreen

Yes

Display Resolution

1920 x 1200 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® Iris® Xe Graphics

Graphics Memory

Shared

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

Integrated

Discrete Graphics Adapter

No

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi® 6E, 11ax 2×2

Ethernet LAN

No

Bluetooth

v5.1

PORTS & INTERFACES
Details

1x HDMI® 1.4b
1x Headphone / Microphone Combo jack (3.5mm)
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x microSD Card Reader
2x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)

AUDIO
Built-in Microphone

2x, Array

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby® Atmos®, Smart Amplifier (AMP)

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p + IR with Privacy Shutter

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

71 Wh

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.04kg

Dimensions

362.16 x 250.12 x 16.99 mm

POWER
AC Adapter Power

65W

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj