SAPO ERDHI

Motherboard TUF Gaming B760-Plus Wifi

24,990 L

 

TUF GAMING B760-PLUS WIFI merr të gjithë elementët thelbësorë të procesorëve më të fundit Intel® dhe i kombinon ato me veçori të gatshme për lojëra dhe qëndrueshmëri të provuar. I krijuar me komponentë të nivelit të lartë, një zgjidhje të përmirësuar të energjisë dhe një sistem gjithëpërfshirës ftohjeje, ky motherboard me performancë të lartë është perfekt për lojërat maratonë. Pllakat amë TUF GAMING gjithashtu i nënshtrohen testeve rigoroze të qëndrueshmërisë për t’u siguruar që mund të përballojnë kushtet ku të tjerët mund të dështojnë. Estetikisht, ky model përfshin një pllakë emri të stampuar dhe elemente të dizajnit gjeometrik për të pasqyruar besueshmërinë dhe qëndrueshmërinë që përcakton serinë TUF GAMING.

Ka stok

SKU: ECM638 Modeli: B760-Plus Wifi Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

B760-Plus Wifi

Specifications
CPU

Intel® Socket LGA1700 for 13th Gen Intel® Core™ & 12th Gen Intel® Core™, Pentium® Gold and Celeron® Processors
Supports Intel® Turbo Boost Technology 2.0 and Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0*

Chipset

Intel® B760 Chipset

Memory

4 x DIMM, Max. 192GB, DDR5 7200(OC)/7000(OC)/6800(OC)/6600(OC)/6400(OC)/ 6200(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600/ 5400/5200/ 5000/ 4800 Non-ECC, Un-buffered Memory*
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
OptiMem II

Graphics

1 x DisplayPort
1 x HDMI® port

Expansion Slots

Intel® 13th & 12th Gen Processors
1 x PCIe 5.0 x16 slot
Intel® B760 Chipset
1 x PCIe 3.0 x16 slot (supports x4 mode)
2 x PCIe 3.0 x1 slots

Storage

Total supports 3 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports*
Intel® 13th & 12th Gen Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
Intel® B760 Chipset
M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
4 x SATA 6Gb/s ports

Ethernet

1 x Realtek 2.5Gb Ethernet
TUF LANGuard

Wireless & Bluetooth

• Wi-Fi 6
2×2 Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Supports 2.4/5GHz frequency band
• Bluetooth® v5.2

USB

Rear USB (Total 6 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 2 port (1 x Type-A)
3 x USB 3.2 Gen 1 ports (3 x Type-A)
1 x USB 2.0 port (1 x Type-A)
Front USB (Total 7 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports 2 additional USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers support 4 additional USB 2.0 ports

Audio

Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC
– Supports: Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
– Supports up to 24-Bit/192 kHz playback
Audio Features
– Audio Shielding
– Rear optical S/PDIF out port
– Premium audio capacitors
– Dedicated audio PCB layers
– Audio cover

Back Panel I/O Ports

1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 2 port (1 x Type-A)
3 x USB 3.2 Gen 1 ports (3 x Type-A)
1 x USB 2.0 port (1 x Type-A)
1 x DisplayPort
1 x HDMITM port
1 x Wi-Fi Module
1 x Realtek 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x Optical S/PDIF out port

Internal I/O Connectors

Fan and Cooling related
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
1 x 4-pin AIO Pump header
4 x 4-pin Chassis Fan headers
Power related
1 x 24-pin Main Power connector
1 x 8-pin +12V Power connector
1 x 4-pin +12V Power connector
Storage related
3 x M.2 slots (Key M)
4 x SATA 6Gb/s ports
USB
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C® )
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports 2 additional USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers support 4 additional USB 2.0 ports
Miscellaneous
3 x Addressable Gen 2 headers
1 x Aura RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x COM Port header
1 x Front Panel Audio header (AAFP)
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function
1 x Thunderbolt™ (USB4®) header

Special Features

ASUS TUF PROTECTION
– DIGI+ VRM (- Digital power design with DrMOS)
– ESD Guards
– TUF LANGuard
– Overvoltage Protection
– SafeSlot Core+
– Stainless-Steel Back I/O
ASUS Q-Design
– M.2 Q-Latch
– Q-DIMM
– Q-LED (CPU [red], DRAM [yellow], VGA [white], Boot Device [yellow green])
– Q-Slot
ASUS Thermal Solution
– M.2 heatsink
– VRM heatsink design
ASUS EZ DIY
– CPU Socket lever protector
– ProCool
– Pre-mounted I/O shield
– SafeSlot Core+
– SafeDIMM
Aura Sync
– Aura RGB header
– Addressable Gen 2 headers

Software Features

ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
– Aura Creator
– Aura Sync
– Fan Xpert 4
– Power Saving
– Two-Way AI Noise Cancellation
AI Suite 3
– DIGI+ VRM
– PC Cleaner
TUF GAMING CPU-Z
DTS Audio Processing
MyASUS
Norton 360 for Gamers
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
– ASUS CrashFree BIOS 3
– ASUS EZ Flash 3
– ASUS UEFI BIOS EZ Mode

BIOS

128 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS

Manageability

WOL by PME, PXE

Operating System

Windows® 11, Windows® 10 64-bit

Form Factor

ATX Form Factor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Cables
2 x SATA 6Gb/s cables
Miscellaneous
1 x ASUS Wi-Fi moving antenna
1 x TUF Gaming sticker
2 x M.2 Rubber Packages
1 x Screw package for M.2 SSD
Documentation
1 x TUF Certification card
1 x User guide