SAPO ERDHI

MSI Katana 17 17.3”, 16GB, 1TB SSD, Core i9

169,990 L

 

MSI Katana 17 është krijuar për lojtarë që janë në kërkim të një eksperience të lëvizshme por të fuqishme të lojrave. Ajo përmban një dizajn të hijshëm dhe të hollë, me fokus në performancën dhe estetikën. Laptopi vjen me një ekran 17.3 inç, me rezolucion FHD dhe shpejtësia e rifreskimit 144Hz. Ky laptop është i pajisur me një procesor Intel Core i9 gjenerata e 13, duke ofruar aftësi me performancë të lartë për aplikacione dhe lojra. Vjen gjithashtu një kartë grafike të dedikuar RTX™ 4070 e cila siguron një lojë të qetë dhe detyra intensive grafike. Për memorie dhe ruajtje, laptopi  ka 16GB ram DDR5 dhe 1TB SSD për kohë të shpejta të nisjes dhe akses në ruajtje. Laptopi ka një tastierë me ndriçim të pasmë, duke lejuar lojëra të rehatshme në kushte me dritë të ulët dhe veçori të tjera të orientuara nga lojërat, si një sistem audio me cilësi të lartë dhe ndriçim RGB të personalizueshëm.

 

• Intel® Core™ i9-13900H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 17.3″ FHD 144Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU 8GB

Ka stok

SKU: SAS1091 Modeli: KATANA1713684 Kategori: , Etiketa: , , ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

KATANA1713684

Announced

2023

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i9-13900H

Processor family

13th Generation Intel® Core™ i9 Processors

Processor Frequency

5.40 GHz

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

14 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5 5200MHz

Memory

1 TB SSD

Memory slots

2 Slots

SSD Details

NVMe SSD Gen4x4

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

17.3"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU

Graphics Memory

8GB GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Intel Wi-Fi 6 AX201(2*2 ax)

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
Details

2x USB-A 3.2 Gen1
1x USB-A 2.0
1x USB-C
1x USB 3.2 Gen1 w/DP 1.4
1x HDMI
1x Audio Combo (1/8")

AUDIO
Built-in Microphone

Dual Array

Built-in Speakers

2x Speakers 2W

CAMERA
Front Camera

720p HD Webcam

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Capacity

53.5 Whr

Battery Cells

3-Cells

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.6 kg

Dimensions

39.8 x 27.3 x 2.51 cm

POWER
AC Adapter Power

200W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj