OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy A55 5G

28,990 L

 

Galaxy A55 5G ofron një përzierje harmonike të stilit, inovacionit dhe sigurisë. Pjesa e pasme e saj prej xhami premium dhe konfigurimi i kamerës nxjerrin në pah elegancën, ndërsa kamera e përparuar 50 MP dhe teknologjia e përmirësuar e sensorëve sigurojnë foto dhe video mahnitëse dhe të detajuara edhe në kushte me dritë të ulët. Me një ekran të ridizajnuar Infinity-O Super AMOLED që ofron ngjyra të gjalla dhe detaje të qarta, të kombinuara me një shpejtësi të lartë rifreskimi dhe shkëlqim të jashtëzakonshëm, çdo përvojë vizuale është zhytëse dhe magjepsëse. Siguria është parësore me Samsung Knox Vault, duke mbrojtur informacionin e ndjeshëm me enkriptim të avancuar, ndërsa rezistenca ndaj pluhurit dhe ujit me vlerësim IP67 sigurojnë qëndrueshmëri. Me performancë të fuqishme, jetëgjatësi të zgjatur të baterisë dhe multitasking pa probleme, Galaxy A55 5G ofron një përvojë të shpejtë dhe të besueshme.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

OFERTA ONLINE

Apple iPhone 15 Pro Max

112,990 L159,990 L
 
SAPO ERDHI

Google Pixel 7a

36,990 L
 
OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S23 Ultra

79,990 L89,990 L
 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2024

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Color

Awesome Navy, Ice Blue

Dimensions

161.1 x 77.4 x 8.2 mm

Weight

213 g

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame

SIM

Single SIM (Nano-SIM, eSIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED, 120Hz, HDR10+, 1000 nits (HBM)

Size

6.6 inches, 106.9 cm2 (~85.8% screen-to-body ratio)

Resolution

1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~390 ppi density)

PLATFORM
OS

Android 14, One UI 6.1

Chipset

Exynos 1480 (4 nm)

CPU

Octa-core (4×2.75 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Xclipse 530

MEMORY
Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

Ram

8GB

Memory Internal

128GB

MAIN CAMERA
Triple Camera

50 MP, f/1.8, (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)

Main Camera Video

4K@30fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS

Main Camera Features

LED flash, panorama, HDR

SELFIE CAMERA
Single

32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.74", 0.8µm

Selfie Video

4K@30fps, 1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS

NFC

Yes (market/region dependent)

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass
Virtual proximity sensing

BATTERY
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

25W wired

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Manual

1 x Ejecting Tool

1 x Charging Cable

Garancia e produktit

24 Muaj