Samsung Galaxy S20 Ultra

92,500 L

Njihuni me Galaxy S20 Ultra. Me revolucionarin 8K Video Snap që ndryshon mënyrën sesi kapni jo vetëm videon, por edhe fotografinë. Shtoni mbrojtjen e Samsung Knox, një bateri inteligjente, procesorin e fuqishëm dhe hapësirë të madhe ruajtjeje informacioni dhe do të kuptoni pse seria e re Galaxy S20 Ultra hap një epokë krejtësisht të re në botën celulare.

Color
SKU: CEL1116 Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2020

Color

Black, Gray

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

BODY
Dimensions

166.9 x 76 x 8.8 mm (6.57 x 2.99 x 0.35 in)

Weight

220 g (7.76 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 6), glass back (Gorilla Glass 6), aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 45W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Display Size

6.9"

Display Resolution

1440 x 3200 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 6

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 990 (7 nm+)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G77 MP11

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 48MP, 12MP, 0.3MP)

Quad Details

108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, OIS
48 MP, f/3.5, 103mm (periscope telephoto), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS, 4x optical zoom, 10x hybrid zoom
12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, Super Steady video
0.3 MP, TOF 3D, f/1.0, (depth)

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS & OIS

Selfie Camera

Dual (40MP)

Dual Details

40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 0.7µm, PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

NFC

Yes

Radio

FM radio (USA & Canada only)

USB

3.2, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
ANT+
Bixby natural language commands and dictation
Samsung DeX (desktop experience support)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu