Të Përdorura

Xiaomi Redmi 9A

6,990 L

 

Redmi 9A me ekran 6.53” HD ju lejon të futeni plotësisht në botën virtuale, me mbrojtje ndaj rrezeve blu, sytë tuaj do jenë më të qetë edhe pas orëve të gjata të përdorimit të telefonit. Po aq mahnitëse është dhe bateria e fuqishme 5000 mAh e cila do zgjasë me orë të tëra me një karikim të vetëm. Procesori MediaTek Helio G25 njihet për performancën e fuqishme dhe besueshmërinë që fiton me provën e parë. Nuk mund të harrojmë dhe kamerën e cila do kapë çdo detaj në fotot tuaja duke ju krijuar mundesinë e nevojshme për të realizuar foto të një kualiteti të lartë.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Grey, Glacial Blue, Green

Announced

2020

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

164.9 x 77.1 x 9 mm

Weight

196 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

10W wired

Vendi i karikimit

Micro USB 2.0

MEMORY
Ram

2GB

Memory Internal

32GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD, 400 nits (typ)

Display Size

6.53 inches, 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio)

Display Resolution

720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density)

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT6762G Helio G25 (12 nm)

CPU

Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A53 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)

GPU

PowerVR GE8320

CAMERA
Main Camera

Single (13MP)

Quad Details

f/2.2, 28mm (wide), 1.0µm, PDAF

Features Main

LED flash, HDR

Video Main

1080p@30/60fps

Selfie Camera

Single (5MP)

Single Details

f/2.2, (wide), 1.12µm

Video Selfie

HDR

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS

NFC

No

Radio

FM radio

USB

microUSB 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Accelerometer, proximity

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi 9A