Monedhë

Kategoritë

3 vjet më parë

Sony hyn në industrinë e dronëve

Airpeak do të fokusohet me produkte në shumë industri por konkurrenca e madhe do të jetë me DJI që është bërë zgjidhja e parë për konsumatorët.

Sony ditën e sotme bëri të ditur se do të hynte në biznesin e dronëve me markën e re quajtur Airpeak edhe pse specifikat e vetë dronit të parë mbeten mister. Projekti do të nisë në pranverën e ardhshme.

Shtysa për hyrjen e Sony në këtë industri kanë qenë zhvillimet e fundit me dronët në sektorët industrial dhe kreativë. Airpeak do të fokusohet me produkte në shumë industri por konkurrenca e madhe do të jetë me DJI që është bërë zgjidhja e parë për konsumatorët.

Sony përshkruan dronin e parë si të zhvilluar brenda fushës së robotikës me inteligjentë artificiale duke operuar atë në mënyra dhe hapësira që më parë është konsideruar e pamundur.

E thënë thjeshtë Sony ka në plan të integrojë inteligjencë artificiale tek dronët.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 23%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Airpods 2nd Generation

9,990 L
Kurseni: 3,000 L