Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

iOS 16 rikthen indikatorin e përqindjes së baterisë

Ikona e re është më e madhe sesa jeni mësuar të shikoni dhe nëse e vendosni iPhone në karikim, ikona do të bëhet jeshile dhe ende shfaq simbolin e vetëtimës ngjitur me përqindjen e baterisë.

iOS 16 rikthen indikatorin e përqindjes së baterisë

Në fillim të kësaj jave Apple lëshoi versionin e 5-të beta të iOS 16. Duke shtuar disa ndryshime të reja, të gjithë po flasin vetëm për njërën prej tyre, rikthimin e indikatorit të përqindjes së baterisë.

Për herë të parë Apple hoqi ikonën në 2017-ën për të akomoduar “notch” e iPhone X dhe e vetmja mënyrë për të parë përqindjes e ngelur të baterisë është duke tërhequr panelin e kontrollit.

Nëse jeni pjesë e versioneve eksperimentale mund të shtoni indikatorin në status bar duke hapur menunë Settings dhe naviguar në seksionin Battery. Në mesin e opsioneve do të vëreni edhe “Battery Percentage.”

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 50%
Ofertë!

iPhone 12 | 12 Pro Silicone Case with MagSafe

3,990 L
Kurseni: 4,000 L

Xiaomi 12

59,990 L