Xiaomi 12

59,990 L

 

Elegancë dhe delikatesë. Me peshë 180 g dhe vetëm 69,9 mm gjerësi, Xiaomi 12 është i këndshëm dhe shumë i lehtë në përdorim. Sipërfaqja është e lakuar në mënyrë simetrike në skajet e përparme dhe të pasme.  Suporton karikimin ultra të shpejtë 67W, kështu smartfoni juaj do të karikohet plotësisht në vetëm 39 minuta. Kamera kryesore prej 50MP-el bën të mundur shkrepje fotosh profesionale me fokus dhe ndriçim në atë që vërtetë dëshironi të kapni.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Purple, Blue, Gray

Announced

2021

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

152.7 x 69.9 x 8.2 mm (6.01 x 2.75 x 0.32 in)

Weight

179 g or 180 g (6.31 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus), glass back (Gorilla Glass 5)

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

4500mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB, 12GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.28"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 730

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 13MP, 5MP)

Triple Details

50 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS
13 MP, f/2.4, 12mm, 123˚ (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm
5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), AF

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

8K@24fps (HDR), 4K@30/60fps (HDR10+), 1080p@30/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (32MP)

Single Details

32 MP, f/2.5, 26mm (wide), 0.7µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30/60fps, 720p@120fps, HDR

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 or 6e (market dependent), dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS. Up to tri-band: GLONASS (1), BDS (3), GALILEO (2), QZSS (2), NavIC

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass, color spectrum
Virtual Proximity Sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi 12
1 x Adapter 
1 x USB Type-C Cable
1 x SIM Eject Tool
1 x Protective Case
1 x Quick Start Guide 

Garancia e produktit

12 Muaj