Amazfit Band 7

6,990 L

 

Amazfit Band 7 është kombinimi perfekt i stilit dhe teknologjisë. 112% më e madhe se gjenerata e mëparshme, ndërsa trupi mbetet i hollë dhe i lehtë. Vjen me 120 opsione aktiviteti të ndryshme, GPS, Amazon Alexa. Ekran 1.47 inch AMOLED me rezolucion 198 x 368 pixel. Të gjitha këto me një jetëgjatësi baterie deri në 12 ditë. Rezistente ndaj ujit dhe pluhurave.

Ka stok

SKU: CNG3282-B Kategori: ,

Përshkrim

 

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Black

Design
Dimensions (including sensor)

42.33×24.36×12.2mm

Weight (with strap)

28g

Body Material

Polycarbonate

Water-resistance Grade

5 ATM

Display
Material

AMOLED

Size

1.47"

Resolution

198 x 368

PPI

282

Touchscreen

Tempered glass +
anti-fingerprint coating

Battery
Battery Capacity

232 mAh (rated value)

Charging Method

Magnetic charging

Theoretical Charging Duration

Approx. 2 hours

Typical Usage Scenario Battery Life

Up to 18 days

Battery Saver Mode Battery Life

Up to 28 days

Heavy Usage Scenario Battery Life

Up to 12 days

Sensors
Health

BioTracker™ 3.0 PPG biometric sensor
(supports blood-oxygen, 1PD + 2LED)

Movement

3-axis Acceleration sensor
Geomagnetic sensor

Connection

Bluetooth 5.2 BLE

Positioning

Connect to smartphone GPS

Strap
Materials

TPU

Width

16mm

Min. & Max. Wrist Dimensions

166mm-233mm

Supported Devices

Android 7.0 and above, iOS 12.0 and above

Application

Zepp App

Other
Microphone

Support

Motor

Rotor motor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smart band (including standard strap), magnetic charging cable, instruction manual