Amazon Fire TV Blaster

5,990 L

 

Bëj gjëra të mëdha me zërin tënd falë Amazon Fire TV blaster. Përdoreni me pajisjet Fire TV dhe Echo për të kontrolluar me zë televizorë të përputhshëm, soundbars, kuti satelitore dhe kabllore, si dhe marrës nga marka të tilla si Samsung, Sony, LG, VIZIO, Comcast, DISH, DIRECTV, AT&T U-verse dhe më shumë. KUJDES!  Fire TV Blaster nuk është i përputhshëm me Fire TV Stick (Gjenerata 1), Fire TV (Gjenerata 1) ose Fire TV (Gjenerata 2). Fire TV Blaster nuk është gjithashtu i pajtueshëm me televizorët ose soundbar-et Fire TV Edition.

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Size

1.5” x 2.2” x 1.5” (38 mm x 56 mm x 38 mm)

Weight

3.9 oz (111 g)

Wi-Fi connectivity

802.11 a/b/g/n 2.4 GHz and 5 GHz

Ports

Power (micro-USB), wired infrared support

Voice support

Near-field voice support with compatible Fire TV devices with the Alexa Voice Remote (2nd Gen). Far-field voice support with compatible Echo devices.

Voice control compatibility

Fire TV Blaster can control a wide range of IR-enabled devices, including TVs, soundbars, satellite and cable boxes, and A/V receivers. Learn more here about supported devices.

System requirements

Fire TV and Alexa apps on a mobile device running at least Fire OS 5.0, iOS 10, or Android 5

Compatibility

Fire TV Stick (2nd Gen) with Alexa Voice Remote (2nd Gen), Fire TV Stick (2nd Gen) with Alexa Voice Remote (1st Gen), Fire TV Stick 4K, Fire TV (3rd Gen), Fire TV Cube (1st Gen and 2nd Gen). Any Echo smart speaker or smart display. Compatible IR remote-controlled device(s).

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

  • Amazon Fire TV Blaster
  • IR extender cable
  • Power adapter
  • USB cable
  • Owner’s manual