Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple MacBook Pro 16″, 18GB, 512GB SSD, M3 Pro, 2023

269,990 L299,990 L

Kurseni: 30,000 L

Apple MacBook Pro 16″ është një laptop me performancë të lartë dhe profesional i përshtatur për detyra kreative dhe kërkuese. Mundësuar nga çipi më i fundit Apple M3 Pro 12-Bërthama, ai trajton pa probleme aplikacionet më intensive me burime me GPU me 18 bërthama, që ofron performancë grafike që ndryshon lojën dhe mundëson gjurmimin e rrezeve të përshpejtuar nga hardueri. Ekrani 16,2″ Liquid Retina XDR, me shkëlqimin e tij të jashtëzakonshëm dhe teknologjinë ProMotion, ofron pamje vizuale të gjalla, ndërsa 512 GB hapësirë ruajtëse SSD siguron akses të shpejtë të skedarëve. Wi-Fi 6E, Thunderbolt 4 dhe MagSafe 3 ofrojnë opsione të gjithanshme të lidhjes dhe sistemi audio me besueshmëri të lartë, kamera FaceTime HD dhe Touch ID e sigurt përmirësojnë përvojën e përdoruesit. Me bateri deri në 22 orë, ky MacBook Pro është një zgjedhje e nivelit të lartë për profesionistët në fusha të ndryshme, nga redaktimi i videos deri te zhvillimi i softuerit.

 

• Apple M3 Pro
• 18GB RAM + 512GB SSD
• 16″ Liquid Retina XDR display
• Apple 18-Core GPU

Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Silver, Space Black

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Apple M3 Pro

Processor cores

12-Core CPU with 6 Performance Cores and 6 Efficiency Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

18GB

Ram Type

18GB Unified Memory

Memory

512GB SSD

SSD Details

Integrated NVMe SSD

Card Reader Integrated

SDXC Card Slot

DISPLAY
Screen size

16.2"

Panel Type

Mini-LED LCD

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

3456 x 2234 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Apple 18-Core GPU

Graphics Memory Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support

Ethernet LAN

N/A

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x SDXC card slot
1x HDMI port
1x 3.5 mm headphone jack
1x MagSafe 3 Port
3x Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphone

Studio Quality Three-Mic Array with High Signal-to-Noise Ratio and Directional Beamforming

Built-in Speakers

• High Fidelity Six Speaker Sound System with Force Cancelling Woofers
• Wide Stereo Sound
• Support for Spatial Audio when Playing Music or Video with Dolby Atmos on Built-in Speakers

CAMERA
Front Camera

• 1080p FaceTime HD camera
• Advanced image signal processor with computational video

SOFTWARE
Operating system
Keyboard & Trackpad
Keyboard

Built-In Chiclet-Style Keyboard with Backlight

Pointing Device

Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

Battery Capacity

100 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.1 Kg

Dimensions

35.59 x 24.82 x 1.68 cm

POWER
AC Adapter Power

140 W with Magsafe

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes, Touch ID

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x 16-inch MacBook Pro

1x 140W USB-C Power Adapter

1x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj