SAPO ERDHI

Google Pixel 8

74,990 L

 

Mundësuar nga çipi i avancuar Google Tensor G3 dhe 8 GB RAM, Pixel 8 ofron performancë të shpejtë dhe të qetë, duke e bërë të pandërprerë kryerjen e shumë detyrave dhe lojërave. Sistemi i kamerës është i jashtëzakonshëm, duke kapur fotografi të shkëlqyera dhe të detajuara në çdo kusht ndriçimi, falë përpunimit të avancuar të imazhit dhe veçorive si Super Res Zoom dhe Night Sight. Jetëgjatësia e baterisë gjatë gjithë ditës së telefonit dhe aftësia e karikimit me wireless sigurojnë përdorim të pandërprerë gjatë gjithë ditës. Me dizajnin e tij rezistent ndaj ujit, pluhurit dhe gërvishtjeve, ai mund t’i rezistojë konsumimit të përditshëm. Për më tepër, Pixel 8 i jep përparësi sigurisë me çipin e tij të sigurisë Titan M2, duke siguruar mbrojtjen e të dhënave të ndjeshme.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

SAPO ERDHI

Google Pixel 7a

36,990 L
 
SAPO ERDHI

Apple iPhone 15 Pro Max

122,990 L164,990 L
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

87,990 L93,990 L
 

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Color

Rose

Dimensions

150.5 x 70.8 x 8.9 mm

Weight

187 g

Build

Glass Front (Gorilla Glass Victus), Glass Back (Gorilla Glass Victus), Aluminum Frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

DISPLAY
Size

6.2 inches, 91.1 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio)

Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~428 ppi density)

Protection

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
OS

Android 14

Chipset

Google Tensor G3 (4 nm)

CPU

Nona-core (1×3.0 GHz Cortex-X3 & 4×2.45 GHz Cortex-A715 & 4×2.15 GHz Cortex-A510)

GPU

Immortalis-G715s MC10

MEMORY
Card slot

No

Ram

8GB

Memory Internal

128GB

MAIN CAMERA
Dual Camera

50 MP, f/1.7, 25mm (wide), 1/1.31", 1.2µm, multi-directional PDAF, Laser AF, OIS
12 MP, f/2.2, 126˚ (ultrawide), 1/2.9", 1.25µm, AF

Main Camera Video

4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps; gyro-EIS, OIS, 10-bit HDR

Main Camera Features

Dual-LED flash, Pixel Shift, Ultra-HDR, panorama, Best Take

SELFIE CAMERA
Single

10.5 MP, f/2.2, 20mm (ultrawide), 1/3.1", 1.22µm

Selfie Video

4K@24/30/60fps, 1080p@30/60fps

Selfie Camera Features

Auto-HDR, panorama

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE, aptX HD

GPS

GPS (L1+L5), GLONASS (G1), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5)

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

BATTERY
Type

Li-Ion 4575 mAh, non-removable

Charging

27W wired, PD3.0, PPS, 50% in 30 min
18W wireless

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Manual

1 x Ejecting Tool

1 x Charging Cable

1 x USB Adapter

Garancia e produktit

24 Muaj