SAPO ERDHI

Motherboard TUF Gaming X670E-Plus Wifi

34,990 L

 

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI merr të gjithë elementët thelbësorë të procesorëve më të fundit të serisë AMD Ryzen 7000 dhe i kombinon ato me veçori të gatshme për lojëra dhe qëndrueshmëri të provuar. E krijuar me komponentë të nivelit ushtarak, një zgjidhje të përmirësuar të energjisë dhe një sistem gjithëpërfshirës ftohjeje, ky motherboard shkon përtej pritjeve me performancë të fortë dhe të qëndrueshme për lojërat maratonë. Motherboard TUF GAMING gjithashtu i nënshtrohen testeve rigoroze të qëndrueshmërisë për t’u siguruar që mund të përballojnë kushtet ku të tjerët mund të dështojnë.

Ka stok

SKU: ECM636 Modeli: 90MB1BK0-M0EAY0 Kategori: , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

90MB1BK0-M0EAY0

Specifications
CPU

AMD Socket AM5 for AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors

Chipset

AMD X670

Memory

4 x DIMM, Max. 192GB, DDR5 8000+(OC)/ 7800(OC)/ 7600(OC)/ 7200(OC)/ 7000(OC)/ 6800(OC)/ 6600(OC)/ 6400(OC)/ 6200(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(OC)/ 5400(OC)/ 5200/ 5000/ 4800 ECC & Non-ECC, Un-buffered Memory*
Dual Channel Memory Architecture
Supports AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO™)
OptiMem II

Graphics

1 x DisplayPort
1 x HDMI® port

Expansion Slots

AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors
-1 x PCIe 5.0 x16 slot
AMD X670 Chipset
-1 x PCIe 4.0 x16 slot (supports x4 mode)
-1 x PCIe 4.0 x4 slots

Storage

Total supports 4 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports
AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 5.0 x4 mode)
M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
AMD X670 Chipset
M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 3.0 x4 & SATA modes)
M.2_4 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
4 x SATA 6Gb/s ports

Ethernet

1 x Realtek 2.5Gb Ethernet
TUF LANGuard

Wireless & Bluetooth

Wi-Fi 6E
2×2 Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Supports 2.4/5/6GHz frequency band*
Bluetooth v5.2

USB

Rear USB (Total 10 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 2 ports (3 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
5 x USB 3.2 Gen 1 ports (5 x Type-A)
Front USB (Total 9 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports additional 2 USB 3.2 Gen 1 ports
3 x USB 2.0 headers support additional 6 USB 2.0 ports

Audio

Realtek S1220A 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*
– Impedance sense for front and rear headphone outputs
– Internal audio Amplifier to enhance the highest quality sound for headphone and speakers
– Supports: Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
– High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input (Line-in)
– Supports up to 32-Bit/192 kHz playback*
Audio Features
– Audio shielding
– Premium audio capacitors
– Dedicated audio PCB layers
– Audio cover
– Unique de-pop circuit

Back Panel I/O Ports

1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 2 ports (3 x Type-A, 1 x USB Type-C®)
5 x USB 3.2 Gen 1 ports (5 x Type-A)
1 x DisplayPort
1 x HDMI® port
1 x Wi-Fi Module
1 x Realtek 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x BIOS FlashBack™ button

Internal I/O Connectors

Fan and Cooling related
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
1 x 4-pin AIO Pump header
4 x 4-pin Chassis Fan headers
1 x W_PUMP+ header
Power related
1 x 24-pin Main Power connector
2 x 8-pin +12V Power connectors
Storage related
4 x M.2 slots (Key M)
4 x SATA 6Gb/s ports
USB
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports additional 2 USB 3.2 Gen 1 ports
3 x USB 2.0 headers support additional 6 USB 2.0 ports
Miscellaneous
3 x Addressable Gen 2 headers
1 x AURA RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x COM Port header
1 x Front Panel Audio header (AAFP)
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function
1 x Thermal Sensor header
1 x Thunderbolt™ header

Special Features

TUF PROTECTION
– DIGI+ VRM (- Digital power design with DrMOS)
– ESD Guards
– LANGuard
– Overvoltage Protection
– Safeslot Core+
– Stainless-Steel Back I/O
ASUS Q-Design
– M.2 Q-Latch
– Q-DIMM
– Q-LED (CPU [red], DRAM [yellow], VGA [white], Boot Device [yellow green])
– Q-Slot
ASUS Thermal Solution
– M.2 heatsink
– VRM heatsink design
ASUS EZ DIY
– BIOS FlashBack™ button
– BIOS FlashBack™ LED
– Clear CMOS header
– ProCool
– Pre-mounted I/O shield
– SafeSlot
– SafeDIMM
AURA Sync
– AURA RGB header
– Addressable Gen 2 headers

Software Features

ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
– AURA Sync
– Fan Xpert 4 (with AI Cooling II)
– Power Saving
– Two-Way AI Noise Cancellation
AI Suite 3
– Easy Optimization
– DIGI+ VRM
– Turbo app
– PC Cleaner
TUF GAMING CPU-Z
DTS Audio Processing
MyAsus
Norton Anti-virus software (Free Trial version)
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
– ASUS CrashFree BIOS 3
– ASUS EZ Flash 3
– ASUS UEFI BIOS EZ Mode
FlexKey

BIOS

256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS

Manageability

WOL by PME, PXE

Operating System

Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit

Form Factor

ATX Form Factor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Cables
2 x SATA 6Gb/s cables
Miscellaneous
1 x ASUS Wi-Fi moving antenna
2 x Rubber packages for M.2
2 x Screw packages for M.2 SSD
Documentation
1 x TUF certification card
1 x User guide