OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S24 Ultra

87,490 L98,490 L

 

Mirëpresim epokën e telefonave smart të ndërthurur me inteligjencën artificiale me Samsung Galaxy S24 Ultra. Çlironi nivele të reja të kreativitetit, produktivitetit dhe mundësive të pafundme me këtë telefon mahnitës. Me dizajn të hollë dhe të fortë, me trup prej titani dhe ekran 6.8”, shkruani, klikoni dhe navigoni me precizion maksimal të cilët gishtat nuk mund ta kenë gjithmonë falë lapsit me të cilin seria Galaxy S24  Ultra shoqërohet. Me numrin më të lartë të megapikselave dhe procesim AI, ky telefon inteligjent përcakton standartet e industrisë së imazhit fuqizuar edhe nga ProVision e cila përmirëson ndjeshëm tonalitetet e pafundme të ngjyrave dhe nxjerr në pah detajet.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2024

Color

Titanium Gray, Titanium Black, Titanium Violet, Titanium Yellow

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

162.3 x 79 x 8.6 mm

Weight

232 g

Build

Glass front (Gorilla Glass Armor), glass back (Gorilla Glass), titanium frame

SIM

Nano-SIM and eSIM/ Dual eSIM or Dual SIM (2 Nano-SIMs and eSIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 45W

Vendi i karikimit

USB Type-C 3.2, OTG

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

256GB, 512GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak)

Display Size

6.8 inches, 113.5 cm2 (~88.5% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~505 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass Armor

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8650-AC Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm)

CPU

8-core (1×3.39GHz Cortex-X4 & 3×3.1GHz Cortex-A720 & 2×2.9GHz Cortex-A720 & 2×2.2GHz Cortex-A520)

GPU

Adreno 750 (1 GHz)

CAMERA
Main Camera

Quad (200MP, 50MP, 10MP, 12MP)

Quad Details

200 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.3", 0.6µm, multi-directional PDAF, Laser AF, OIS
50 MP, f/3.4, 111mm (periscope telephoto), PDAF, OIS, 5x optical zoom
10 MP, f/2.4, 67mm (telephoto), 1/3.52", 1.12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24/30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (12MP)

Single Details

12 MP, f/2.2, 26mm (wide), Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR, HDR10+

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Ultra Wideband (UWB) support

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Pen

1 x Charging Cable

1 x SIM Ejector