Tp-Link Wireless MU-MIMO Gigabit Ceiling Mount Access Point

17,990 L

 

Shpejtësi dhe performancë superiore. Amplifikuesi i dedikuar me fuqi të lartë dhe antena profesionale së bashku me teknologjinë e gjeneratës së fundit 802.11ac Wave 2 MU-MIMO sigurojnë shpejtësi superiore Wi-Fi 1750 Mbps dhe mbulim me rreze të gjatë mbi brezat pa tela 2,4 GHz dhe 5 GHz. Rrjeti i vizitorëve ofron qasje të sigurt për të ftuarit që ndajnë rrjetin tuaj Wi-Fi, me portalin e mbyllur që ndihmon në mirëmbajtjen e vizitorëve të autorizuar për të përdorur rrjetin. Dizajn i thjeshtë, montimi për ngjitje në mur ose tavan. Siguria Wi-Fi  ndihmon për të ulur kërcënimet e sigurisë së rrjetit.

Ka stok

SKU: ALB361 Modeli: EAP245 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
HARDWARE FEATURES
Interface

2 × Gigabit Ethernet (RJ-45) Ports

Physical Security Lock

Yes

Button

Reset

Power Supply

802.3af/at PoE or
48V Passive PoE (+4,5pins; -7,8pins. PoE Adapter Included)

Power Consumption

12.3 W

Dimensions ( W x D x H )

8.1 × 7.1 × 1.5 in.
(206 × 182 × 37 mm)

Antenna Type

Internal Omni
2.4GHz: 3 × 4dBi
5GHz: 3 × 4dBi

Mounting

Ceiling or Wall Mount
(Mounting kit included)

WIRELESS FEATURES
Wireless Standards

IEEE 802.11ac/n/g/b/a

Frequency

2.4GHz and 5GHz

Signal Rate

5GHz:Up to 1300Mbps
2.4GHz:Up to 450Mbps

Wireless Functions

Multiple SSIDs(Up to 16 SSIDs, 8 for each band)
Enable/Disable Wireless Radio
Automatic Channel Assignment
Transmit Power Control (Adjust Transmit Power on dBm)
QoS(WMM)
MU-MIMO (Wave 2)
Seamless Roaming
Band Steering
Load Balance
Airtime Fairness
Beamforming
Rate Limit
Reboot Schedule
Wireless Schedule
Wireless Statistics based on SSID/AP/Client

Wireless Security

Captive Portal Authentication
Access Control
Wireless Mac Address Filtering
Wireless Isolation Between Clients
SSID to VLAN Mapping
Rogue AP Detection
802.1X Support
64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2-Enterprise,
WPA-PSK / WPA2-PSK

Transmission Power

FCC:
≤25dBm(2.4GHz)
≤27dBm(5GHz)

MANAGEMENT
Omada App

Yes

Centralized Management

• Omada Cloud-Based Controller
• Omada Hardware Controller (OC300)
• Omada Hardware Controller (OC200)
• Omada Software Controller

Cloud Access

Yes
omada.tplinkcloud.com

Email Alerts

Yes

LED ON/OFF Control

Yes

Management MAC Access Control

Yes

SNMP

v1,v2c

System Logging Local/Remote Syslog

Local/Remote Syslog

SSH

Yes

Web-based Management

HTTP/HTTPS

L3 Management

Yes

Multi-site Management

Yes

Management VLAN

Yes

Zero-Touch Provisioning

Yes. Requiring the use of Omada Cloud-Based Controller.

Certification

FCC, RoHS

Environment

Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Tp-Link Wireless MU-MIMO Gigabit Ceiling Mount Access Point

1 x Installation Guide