Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Tabet e File Explorer në Windows 11 pranë debutimit

Në Windows 11 testimet filluan në Janar dhe kaluan në kanalin beta muajin e kaluar.

Tabet e File Explorer në Windows 11 pranë debutimit

Microsoft filloi testimin e tabeve të File Explorer për Windows 11. Funksionaliteti tashmë është në kanalin beta të Windows Insider dhe është shumë pranë debutimit.

Është një rifreskim i dizajnit që e bën më të thjeshtë aksesimin e direktorive dhe gjetjen e skedarëve. Dizajni përmban tabe për të naviguar direktori të shumta brenda një dritare të vetme si dhe radhitjen e tyre sipas dëshirës.

Fillimisht Microsoft testoi tabet e File Explorer në Windows 10 katër vite më parë duke i quajtur Sets. Në fund Microsoft anuloi projektin dhe asnjëherë nuk e ofroi në Windows 10.

Në Windows 11 testimet filluan në Janar dhe kaluan në kanalin beta muajin e kaluar. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 50%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Casual Daypack

990 L
Kurseni: 1,000 L
- 27%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

3,990 L
Kurseni: 1,500 L
- 31%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Smart Scale 2

1,790 L
Kurseni: 800 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

DJI OM 5

22,490 L
Kurseni: 2,500 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L
Second Chance

Apple iPhone 8 Plus

27,990 L36,600 L