Insta360 One Rs Twin

74,990 L

 

Nëse dëshironi një mjet që mund të regjistrojë sekuenca të shpejta aksioni dhe pamje me rezolucion 4K, atëherë ajo që po kërkoni është Insta360 ONE RS Twin. Edhe pse në përmasa shumë të vogla dhe kompakte kjo kamer mund të bëjë shumë më shumë nga çmund të mendoni. Tani edhe drita e ulët apo orët e natës nuk do t’ju pengojnë të kapni video dhe foto profesionale.

Ka stok

SKU: DUN1525 Kategori: , , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 17%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Instax Wide Instant Film

2,490 L
Kurseni: 500 L
- 22%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Instax Mini Instant Film

1,790 L
Kurseni: 500 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Aperture

F2.4

Focal Length

4K Boost Lens: 16mm 360 Lens: 7.2mm

Photo Resolution

8000×6000 (4:3)
8000×4500 (16:9)
4000×3000 (4:3)
4000×2250 (16:9)

Video Resolution

6016×2560@25/24fps
(under 6K Widescreen Mode)
4000×3000@24/25/30fps,
3840×2160@24/25/30/50/60fps,
2720×1530@24/25/30/60/100fps,
1920×1080@24/25/30/60/120/200fps

Photo Format

· jpg
· RAW (dng) (RAW files require software on PC/Mac to export.)

Video Format

· mp4 (For files prefixed with "PRO_", please import into app/Studio to adjust aspect ratio and apply Post FlowState stabilization)

Photo Modes

Standard, HDR, Interval, Night Shot, Starlapse, Burst, PureShot

Video Modes

Standard Video, Slow Motion, Active HDR, Timelapse, TimeShift, Loop Recording, 6K Widescreen
FlowState (in-camera stabilization)
Post FlowState (in-app stabilization)

360 Video Resolution

5.7K

Color Profiles

Standard, Vivid, LOG

Run Time

75 minutes
*Tested in lab environment under 4K@60fps FlowState mode

Max. Video Bitrate

100Mbps

Gyroscope

6-axis Gyroscope

Compatible Devices

iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini, iPad Air (2020), iPad Pro and newer iPad models.

>>Android Devices:
Compatible with Android mobile devices that meet the following capabilities, including:
• Android devices with Kirin 980 and above chips, including Huawei Mate 20, P30 or newer models.
• Android devices with Snapdragon 845 and above chips, including Samsung Galaxy S9, Xiaomi Mi 8 or newer models.
• Android devices with Exynos 9810 and above chips, including Samsung Galaxy S9, S9+, Note9 and newer models.
• Android devices with Tensor chips, including Google Pixel 6.

Exposure Value

±4EV

ISO Range

Photo: 100-6400
Video: 100-6400

Shutter Speed

Photo: 1/8000 – 120s
Video: 1/8000 – to the limit of frames per second

White Balance

2000K-10000K

Audio Modes

· Wind Reduction
· Directional Enhancement
· Stereo

Audio Format

48 kHz, AAC

Bluetooth

5.0

Wi-Fi

5GHz, 802.11a/n/ac
*Standard range of approximately 20 meters, max transmission speed of 20MB/s

USB

Type-C

MicroSD Card

exFAT formatted microSD cards with the UHS-I bus interface and Video Speed Class V30 rating (exactly this class, neither higher or lower) with a max storage of 1TB are recommended.

Battery Capacity

1445mAh

Charging Method

USB Type-C

Charging Time

70 minutes (powered off)

Operating Temperature

-4°F to 104°F (-20℃ to 40℃)

Weight & Dimensions
Dimensions (W x H x D)

70.1×49.1×32.6mm

Weight

125.3g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim