OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S24

61,990 L69,990 L

 

Galaxy S24 është më në fund këtu. Me dizajn unik, elegant siç Samsung e realizon më së miri. Të përditësuar për tju mundësuar hapësirë më të madhe ekrani, më tepër bateri dhe fuqi më të madhe procesimi. Këto dhe kaq shumë veçori të tjera e bëjnë këtë telefon të adhurueshëm. Qëndroni të qetë për sigurinë e pakrahasueshme të S24 falë Knox Matrix i cili ruan çdo të dhënë me sigurinë maksimale. Shijoni të ardhmen e teknologjisë së telefonave inteligjentë të ndërthurur me inteligjencën artificiale me Galaxy S24.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2024

Color

Grey, Yellow, Green, Onyx Black

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

147 x 70.6 x 7.6 mm

Weight

168 g

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus 2), glass back (Gorilla Glass Victus 2), aluminum frame

SIM

Nano-SIM and eSIM/ Dual eSIM or Dual SIM (2 Nano-SIMs and eSIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Ion 4000 mAh, non-removable

Charging

25W wired, PD3.0

Vendi i karikimit

USB Type-C 3.2, OTG

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic LTPO AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 2600 nits (peak)

Display Size

6.2 inches, 94.4 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~416 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus 2

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 2400 (4 nm)

CPU

10-core (1×3.2GHz Cortex-X4 & 2×2.9GHz Cortex-A720 & 3×2.6GHz Cortex-A720 & 4×1.95GHz Cortex-A520)

GPU

Xclipse 940

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 10MP, 12MP)

Triple Details

50 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
10 MP, f/2.4, 67mm (telephoto), 1/3.94", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55" 1.4µm, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24/30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (12MP)

Single Details

12 MP, f/2.2, 26mm (wide), Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR, HDR10+

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Charging Cable

1 x SIM Ejector