Xiaomi Poco F5 Pro

49,990 L

 

POCO F5 Pro është një smartphone që përqafon hiperfuqinë në çdo aspekt, duke ofruar një performancë të nivelit të lartë me procesorin e tij Snapdragon® 8+ Gen 1 i prodhuar duke përdorur një proces TSMC 4nm për efikasitet dhe stabilitet. Aftësitë AI të telefonit dhe Teknologjia LiquidCool 2.0 me grafit me efikasitet të lartë sigurojnë ftohje optimale gjatë detyrave intensive. Sistemi i tij i kamerës regjistron imazhe dhe video mahnitëse me një kamerë kryesore 64 MP me OIS dhe EIS, ndërsa kapja e lëvizjes dhe fokusimi i gjurmimit të lëvizjes sigurojnë shkrepje të qëndrueshme dhe të mprehta. Ekrani WQHD+ Flow AMOLED ofron pamje mahnitëse me shkëlqimin e tij ultra të lartë prej 1400 nit, ngjyrat e vërteta në 68 miliardë nuanca dhe ekranin Pro HDR me mbështetjen e Dolby Vision. Dizajni në modë përfshin një teksturë me fibër karboni dhe DECO metalike, dhe zgjidhja inteligjente e karikimit optimizon jetëgjatësinë e baterisë. Me karikimin e shpejtë me valë, sensorin e gjurmëve të gishtërinjve në ekran dhe MIUI 14, POCO F5 Pro është një pajisje e mbushur me hiperfuqi që ofron një përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit.

Ka stok

SKU: CEL1946-B Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

162.8 x 75.4 x 8.6 mm

Weight

204 g

Build

Glass Front (Gorilla Glass 5), Glass Back, Plastic Frame

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5160mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

512GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 500 nits (typ), 1000 nits (HBM), 1400 nits (peak)

Display Size

6.67"

Display Resolution

1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~526 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)

CPU

Octa-core (1×3.0 GHz Cortex-X2 & 3×2.5 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510)

GPU

Adreno 730

CAMERA
Main Camera

Triple (64MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

64 MP, f/1.8, (wide), 1/2", 0.7µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

Dual-LED Dual-Tone Flash, HDR, Panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.5, (wide)

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with Stereo Speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Dual-Band

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I), GALILEO (E1), QZSS (L1)

NFC

Yes (market/region dependent)

Infrared port

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (Under Display, Optical), Accelerometer, Gyro, Proximity, Compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Xiaomi Poco F5 Pro

1x Charger

1x Transparent Plastic Case

1x Sim Ejector Tool

Garancia e produktit

24 Muaj